Nie lękajcie się raportu Sadury i Sierakowskiego!

dnia

Stronnictwo Popularów

Ostatni raport Sadury i Sierakowskiego „Koniec hegemonii 500+” mógł przyprawić osoby o lewicowych poglądach o depresję. Dane i wnioski są dość przygnębiające w kwestii podatków, świadczeń gwarantowanych, poglądów młodzieży utożsamiającej się z lewicą, czy też „klasy ludowej”, która nie chce głosować na Lewicę z powodu LGBT.

Czytając ten raport Polska w zasadzie wydaje się zgubiona, ale postarajmy się zastanowić – może nie wszystkie wnioski jego autorów są uzasadnione czy też nie są jedynym możliwym wyjaśnieniem zaprezentowanych danych.

PODATKI

Sadura i Sierakowski stawiają tezę, że choć większość Polaków jest za państwem dobrobytu – rozumianym przede wszystkim jako państwo oferujące rozbudowane usługi publiczne – to jednak nie jest gotowa zapłacić wyższych podatków. Dla wielu osób o lewicowych poglądach może wydawać się to rozczarowujące. Tylko czy rzeczywiście idea redystrybucji polega na tym, aby wyższe podatki płaciły osoby zarabiające okolice płacy minimalnej, mediany czy nawet średniej? Wydaje mi się, że zgodnie z tą ideą…

View original post 1 496 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s