A życie toczy się dalej…

dnia

WP_20140102_15_31_32_Pro[1]

Dotyczy on tego wydarzenia: http://www.lechia.org/2013/12/31/zapraszamy-na-wyklad-o-dra-n-med-jacka-marii-norkowskiego-dominikanina-wykladowcy-uniwersytetu-angelicum-w-rzymie-pt-co-to-jest-smierc-mozgowa/

Taki sympatyczny plakat napotkałem wczoraj w bibliotece. Okazuje się, że z „wojny o gender”, niektórzy wychodzą mało poturbowani poturbowani.

Było niszczenie „genderu„, czas na rozprawę z transplantologią.

Przecież ma ona się w Polsce tak dobrze. Do tego ks. Norkowski w pakiecie dostarczy nam homeopatię. Uzasadnia ją new age’ową mieszanką, w której ks. Sedlak sąsiaduje z Kuhnem, cybernetyka z bozonem:

W tym momencie chciałbym powrócić do głównego przesłania. Wszystkie te pojęcia, na czele z fermionami, bozonami i infonami, nie istnieją dla zwolenników paradygmatu molekularnego w biologii i medycynie. Przez niektórych zwolenników teorii podejrzeń wszystkie rozważania o zależnościach przemian materii, energii i informacji mogą być też traktowane jako wykrętne próby zamaskowania magicznego charakteru homeopatii. A może jednak należałoby uznać, że jest to tworzenie nowego paradygmatu w nauce, która niejako „przy okazji” dostarcza homeopatii możliwego naukowego wytłumaczenia? W świetle tego paradygmatu lek homeopatyczny należałoby traktować jak nośnik informacji w sensie wyżej zdefiniowanym, której dostarczenie umożliwia organizmowi pokonanie choroby będącej efektem zaburzenia mechanizmów regulujących jego działanie i powrót do stanu normalnego.

Pewnie teraz, nikt nie zakłóci, głęboko intelektualnego i naukowego charakteru przedsięwzięcia. Czy pójdę na ten wykład i będę dyskutował. Nie dziękuję, mam chwilowo dość. Czy razi mnie obecność tego wykładu w budynku uczelni? Zapytajmy – dlaczego miałoby tak być. Przecież uniwersytet ma być rentowny. Nie dziwota więc, że wynajmuje sale na wykłady. Komuś to nie pasuje? Cóż to ludzie złej woli. Poza tym, rzecz się dzieje w budynku uniwersyteckim, prelegent ma tytuł naukowy (jest nawet  lekarzem!), znaczy się nauka.

Tylko Ci, którzy walczą z życiem i jego prawami mogą mieć coś przeciwko.

A wszystkim niedowiarkom polecam piękne zdjęcie, które zrobiłem niedawno w rodzinnym mieście. Stanowi to zdjęcie syntezę new-age’owskiej, religijnej i kapitalistycznej zarazem Polski.

WP_20131225_22_51_23_Pro[1]

Reklamy

3 Komentarze Dodaj własny

 1. dupa666 pisze:

  AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!PIERWSZYYYYYYYYYYYYYY!!!!!!

  …a w Krakowie to naprawiają elektrownię atomową na odległość przy użyciu ognia i dzwonków:

  http://www.ogrodharmonii.pl/krag-uzdrowienia-przez-dzwiek-i-ogien-dla-fukushimy/

  1. fronesis pisze:

   Wiesz, muszę się nauczyć pisać takie notki jak Bart i puszczać je na blog i gdzieś w poważniejsze miejsca. Zalew Otchłani już przekracza wszelkie granice. Może byś coś popisał, gdzieś na jakąś stronę? Bloga?

  2. AJ pisze:

   „zabierz ze sobą […] akcesoria do palenia” XD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s