Dobrze, że nie Bauman

dnia

Oto co dziś zobaczyłem na słupie ogłoszeniowym w Poznaniu:

WP_20130826_001

Przebolałem, że w Auli UAM będzie wykład  rasisty, homofoba i mizogina. Poradziłem sobie z tym, że ktoś założył, że ludzie kupią bilety po 65 złotych (i pewnie tak się stanie).

Najgorsze, że przynajmniej pewna część kadry cieszy się pewnie, że to nie wykład Zygmunta Baumana.

Reklamy

10 Komentarzy Dodaj własny

 1. Generalnie lubie, gdy ten człowiek mówi o podróżach, kulturach bardzo odległych i zwyczajach w tak dlekich stronach, że nic wspólnego z Polską nie mają.
  Jak tylko przechodzi na bardziej rodzimy grunt i zaczyna swoje wywody, to natychmiast krew mnie zalewa. A ostatnie nie potrafi się już nijak przed tym powstrzymać.

  1. fronesis pisze:

   Pani Klaudio, proszę nie zapominać, że Cejrowski to regularny rasista: http://afryka.org/afryka/po-co-komu-cejrowski-,news/ o jego kłamstwach napisał już kazekurz

 2. kazekkurz pisze:

  Pani Klaudio – proszę zdać sobie sprawę, że człowiek ów jest konfabulatorem. Jego opowieści o „szczęśliwym życiu biedaków w slumsach” są równie bajkowe jak książki Ossendowskiego. Ameryka południowa ma potężne problemy społeczne, a pan Cejrowski zwyczajnie kłamie na ich temat.
  Bardzo charakterystyczne jest np. przytaczanie przez niego wypowiedzi jakiegoś pejzana sprzed sklepu z piwem,który stwierdza że „rządzi mafia” i budowane na tym fakcie całej teorii dotyczącej całego regionu o którym pisze. Tymczasem to samo usłyszy Pani od każdego pejzana, także w Polsce.
  Kłamstwa Cejrowskeigo są podyktowane jego poglądami społecznymi. To sąwszystko „produkcje” obliczone na rynek krajowy budujące grunt dla pewnej ideologii „laisez faire” która z kolei jest wspierana przez filozofię dziel i rządź. Por. tu: http://tierralatina.blox.pl/2008/04/Cejrowski-klamie.html

 3. Tylko mam nadzieje, że nagonka z pana C. nie przeniesie sie na panią W. tylko dlatego, ze nie każde jego słowo powoduje u mnie odruch wymiotny.

 4. Gammon No.82 pisze:

  Obejrzeć pawiana na uniwersytecie za 65 PLN?

 5. babilas pisze:

  Cejrowski jest cudownym przykładem na to, że podróże wcale nie kształcą, a widzenie wcale nie oznacza rozumienia. Cejrowski zresztą jeździ po świecie nie po to, żeby cokolwiek zrozumieć, tylko po to żeby upewnić się co do swoich uprzedzeń.

  Gammon, to nie jest pawian, to raczej krzyżówka papugi z wiejskim proboszczem.

  Klaudia Wojciechowska – to jest powszechna przypadłość, właściwa też na przykład mojej Mamie (więc niezależna od wieku), to uleganie urokowi opowieści egzotycznych Cejrowskiego. Problem w tym, że (jak zauważyli przytomnie przedmówcy, a potwierdzają ludzie znający Amerykę Południową z autopsji), opowieści te są – delikatnie mówiąc – bardzo selektywne w doborze informacji i bardzo zideologizowane w wyciąganiu szybkich wniosków. Poza tym ta politura światowca podróżnika jest bardzo cieńka, przy każdej okazji wychodzi spod niej polski prowincjonalny kołtun. I abstrahując od wszystkiego, subiektywny argument estetyczny: nie znoszę jego afektowanego głosu i tej kościelnej intonacji.

 6. Dobre Życie pisze:

  Możemy sobie tu ponarzekać, a wykład Cejrowskiego na pewno pójdzie gładko i w dobrej atmosferze. Zaś ludzie, którym zęby same zgrzytają przy jego gawędzie zapewne nie zakłócą imprezy zbiorowymi okrzykami typu: „Konfabulacje żrą demokrację” czy „Dość rasizmu i etnocentryzmu!”. Poznań nie naje się wstydu a pracownicy uczelni nie będą postawieni przed dylematem: zeznawać i potem bać się wyjść na ulicę czy stchórzyć i udawać, że mnie tam nie było.

 7. audionerd pisze:

  No wiec co socjalista mysli o konkurencji na rynku spotkan z ciekawymi ludzmi?

  1. fronesis pisze:

   Jak to była ironia, to nie trafiona. Rynek idei jest tak samo irracjonalny jak ten finansowy, wymaga jakiejś optymalizacji. Jak będę w Poznaniu wtedy spróbuje skręcić jakiś protest.

 8. audionerd pisze:

  Rynek nieracjonalny, Fronesis racjonalny. A dlaczego rynek mialby byc racjonalny i co by wtedy robil, gdyby byl?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s