Mikołejko w Ryanairze

dnia

Pisząc poprzednią notkę nawet nie podejrzewałem jaki wpływ na rzeczywistość ma prof. Mikołejko i jego  dzieciofobiczne, gnostyczne wizje. Rzeczywistość lubi zaskakiwać. Znajoma dostała potwierdzenie rezerwacji biletu w Ryanairze, znalazł się tam następujący passus:

Dozwolona jest tylko jedna sztuka bagażu podręcznego (oprócz niemowląt) na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55cm x 40cm x 20cm. (torebki, teczki, laptopy, produkty duty free etc mogą być przewożone tylko w dozwolonej 1 sztuce bagażu podręcznego).

Nie jest to jednorazowe sformułowanie, na stronie przewoźnika możemy przeczytać choćby to:

Reklamy

4 Komentarze Dodaj własny

 1. AJ pisze:

  Jezu, jak to jest napisane po polsku. Wersję angielską rozumiem tak, że niemowlęciu nie przysługuje osobna sztuka bagażu.

  1. fronesis pisze:

   Wiesz nie sprawdzałem angielskiej, wystarczyło mi jak cudownie formułują to w naszym prorodzinnym języku.

 2. inspektor Kot pisze:

  W ogóle linie lotnicze, i wiele innych firm, jeśli już łaskawie dadzą polską wersję strony (bo target) to cholernie po macoszemu traktują tłumaczenie – chyba zasadą jest dawanie tego do zrobienia pani Kasi, co robi w Lądku czy Dublinie jako sekretarka, i zrobi to w ramach pensji. No bo po co wydawać paręset funtów czy czego tam na profesjonalne tłumaczenie, jak się ma nejtiwa pod ręką, chyba wie, co pisze. A potem zęby bolą jak się czyta taką stronę, a ręka odruchowo szuka linku do przełączenia na angielski, byleby uciec od tego angielskawo-polskawego bełkotu. I to nie dotyczy tylko tanich linii, przejście przez proces rezerwacji na stronie Lufthansy to też seria bolesnych językowych fejspalmów. Nie ma to jak szacunek dla czyjegoś języka ojczystego. A niemowlęta wychodzą tak przy okazji.

 3. Mela Bruxa pisze:

  No tak, a jeszcze weźmy pod uwagę, że ta jedna sztuka bagażu przysługuje osobie o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55cm x 40cm x 20cm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s