Cytując JP2

dnia

W ostatni piątek w poznańskiej, lokalnej Gazecie Wyborczej ukazał się obszerny wywiad z szefem ZKZL Jarosławem Puckiem (tu).

Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że Pan Pucek jest fanatycznym kibicem Lecha i walczy w obronię godności i honoru kibiców.  Dowiedzieliśmy się także, że płakał po papieżu i wzrusza go smoleńska brzoza. Osoby, które nie znają Marksa, mogą z tego wywiadu dowiedzieć się czym jest świadomość fałszywa: Ojciec Pana Pucka, robotnik w fabryce Cegielskiego, głosuje wiernie na PO. Dowiedzieć się też może, że alkoholizm to prawo, podobnie jak prawem jest niszczenie mienia. Oraz, że są osoby, które korzystają z tego prawa i należy je w związku z tym zesłać do getta kontenerowego. Taki deal, rozumiecie wy sobie pijecie a ja szeryf Was zapuszkuje.

Wiele rzeczy jest tu złych niesłychanie, poczynając od Władz Miasta, które nie radzą sobie z rozwiązywaniem problemów po hipokryzje samotnych szeryfów. Pan Pucek prezentuję mentalność gracza w grę w „menela” co ładnie obrazuje sposób myślenia neoliberalnych Władz Poznania, które wydały 800 mln złotych na stadion a teraz zamykane są szkoły, żłobki, likwidowane są połączenia autobusowe.

Zabawne jest też to, ze Pan Pucek swoją porażkę w zarządzaniu miejskimi lokalami (zbyt drogie remonty lokali, których nikt nie chce kupić – np. na ul Wielkiej, sprzedawanie lokali z najemcami, eksmisje kobiety na wózku chorej na raka etc.) uważa za sukces. Że można inaczej, pokazuje choćby polityka władz Częstochowy, co zabawne robiona w porozumieniu z Akcją Katolicką (więcej tu).

Kończąc ten zrzut z wątroby zapraszam do przeczytania jego dalszej (a w sumie wcześniejszej)  części na „papierze” tzn. w internecie, to tekst, który ukazał się wczoraj w lokalnej, poznańskiej  Gazecie Wyborczej:

„Kontener, godność, pener” – bo taki tytuł nosi ten tekst na papierze, zapraszam do lektury.

p.s. Osoby, które chciałyby, coś więcej wiedzieć o chorobie alkoholowej proszę poczytać choćby Wiktora Osiatyńskiego na początek (to, to i to).

A można także obejrzeć film „Szczur w koronie”,

(choć mam pewne zastrzeżenia, opisane częściowo tu).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s