Mały okruch in vitro z wakacji

dnia

Na wyjeździe wakacyjnym zrobiłem zdjęcie. Było ono zrobione w kraju muzułmańskim. Kraj ten jest monarchią formalnie konstytucyjną (w praktyce dość absolutną), choć ostatnio król czyni pewne ruchy, które noszą pozory reform. Na przykład król przestanie być określany w nowej konstytucji jako „święty”, jak zapisane było już w pierwszej  ustawie zasadniczej z 1962 roku, a pozostanie jedynie „nietykalny”.

Jest to też kraj w którym podjęto próbę wykształcenia kobiet aby pełniły funkcje religijne przy meczetach (choć nie w pełnym zakresie).

Czas na obiecane zdjęcie:

Zdaję sobie sprawę, że zdjęcie zamieszczone powyżej dotyczy osób raczej z klasy „średniej” (i wyżej), osób zamożnych na tyle, że mogą pozwolić sobie na szpital.

Chciałbym jednak zapytać co na to polscy biskupi?

Czy zdjęcie to byłoby dla posła Gowina powodem dla kolejnych wypowiedzi islamofobicznych:

– Skończymy jak Rzym, przyjdą barbarzyńcy, przyjdą muzułmanie, Europa stanie się islamska. Szanuję każdą religię, natomiast bardzo bym chciał żeby Europa pozostała przywiązana do takich wartości, jak wolność jednostki

W kontekście linkowanego powyżej zdjęcia rozumiem, że grozi nam ze strony islamu   zalew barbarzyńskimi praktykami zapłodnienia in vitro?

p.s. relacja islam – zapłodnienie n vitro nie jest prosta i jednoznaczna. Nie jest to też liberalna sielanka (zapłodnienie tylko w małżeństwie,  tylko nasieniem męża, obecność żeńskiego personelu przy zabiegu etc).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s